Види відкриттів пластикових вікон

У всьому різноманітті пропозицій сучасного ринку пластикових вікон пересічному споживачеві розібратися вельми непросто. Величезна кількість виробників і типів конструкції вимагає значної кількості часу для ретельного вивчення і вибору. Спрощує ситуацію наявність класифікації пластикових вікон за видами відкриттів. Поділяючи вікна за наведеними категоріями, можна істотно спростити вибір відповідного виробу. Виділяють такі основні види відкриттів пластикових вікон: глухі, поворотні, відкидні, поворотно-відкидні, штульпові і розсувні.

Глухі пластикові вікна

Даний тип вікон є стаціонарним, тобто не передбачає можливості відкривання. Безумовною перевагою є його знижена вартість, проте є значні недоліки, пов’язані з неможливістю провітрювання, а також складністю мийки вікна із зовнішнього боку. Для подолання зазначених недоліків глухі вікна зазвичай використовують в комбінації з будь-яким вікном, що відчиняється.

Поворотні пластикові вікна

До недавнього часу цей вид відкривання пластикових вікон був найпоширенішим. Він представлений звичайним вікном, стулка якого відкривається всередину приміщення. Перевагою даного виду відкривання є можливість провітрювати приміщення, мити або чистити вікно в будь-який зручний час. Явні недоліки виражені у відсутності фіксації ступеня повороту стулки, а також в необхідності постійно пересувати предмети, розташовані на підвіконні. Перший позначений недолік частково вирішується за допомогою ручної фіксації повороту за допомогою спеціальної гребінки.

Відкидні пластикові вікна

Даний вид відкривання полягає в відкиданні верхній частині вікна на незначну відстань. Використовується переважно для провітрювання приміщення, а також з міркувань безпеки. В силу певних причин відкривання стандартних поворотних вікон становить небезпеку для маленьких дітей, що спонукає використовувати відкидні пластикові вікна.

Поворотно-відкидні пластикові вікна

Цей вид відкривання являє собою комбінацію двох розглянутих вище видів, тому іноді також називається комбінованим. Вікно відкривається поворотним або відкидним способом в залежності від положення ручки. Перевагами даного виду вікна є варіативність його використання, а також можливість встановити в віконний проріз нестандартної форми.

Штульпові пластикові вікна

Для цього відкривання характерна наявність двох віконних стулок без будь-якої перегородки. Активна стулка може бути поворотною або комбінованої, а пасивна найчастіше є тільки поворотною. Так як стулки закриваються “один в одного” пасивна стулка може бути відкрита тільки після активної.

Розсувні пластикові вікна

Розсувне відкривання стрімко набирає популярність і особливо актуально в вікнах приміщень з обмеженою площею. В силу зазначених особливостей найбільш поширеним місцем установки розсувних пластикових вікон є балкони і лоджії. За рівнем герметичності, теплопередачі, пилезахищенності, терміну служби і звукопроникності, розсувні балконні конструкції нічим не поступаються металопластикових вікон з орним типом відкривання.

Таким чином розсувні вікна, двері або балконні розсувні вікна дозволять вам не тільки заощадити простір балкона, але і забезпечити вашій квартирі додатковий комфорт, тишу і тепло.

Принцип розсувних вікон простий – дві частини вікна пересуваються паралельно один одному, за принципом шафи-купе. Це дуже зручно, і дозволить заощадити простір на балконі, лоджії або на підвіконні вашої кухні, адже Вам не доведеться кожного разу прибирати з нього всі предмети, щоб відкрити вікно.