Плачуть вікна або боротьба з конденсатом

Коли нові пластикові вікна при настанні холодного сезону раптом починають покриватися повільно стікають струмками вологи, це несподіване обставина здатна грунтовно зіпсувати настрій господарів. Яким би дивним не здавалося пояснення цього цікавого феномена, джерелом його є конденсована волога з повітря, що знаходиться всередині приміщення. Цей процес має цілком природну фізичну основу, будучи побічним наслідком якісної герметизації приміщення. До установки герметичних вікон невеликі струмки повітря, що рухається крізь дрібні щілини між склом і старої рамою, забезпечували в кімнаті природну рівновагу показників температури і вологості.

Встановлюємо причини

Найголовнішою причиною появи великої кількості конденсату є якісна герметизація приміщення. Для господарів, які втомилися від постійних протягів, які супроводжували експлуатацію старої дерев’яної рами, установка металопластикового вікна виглядала як повне вирішення всіх докучають проблем. Але виявляється, ідеальна герметизація, повністю зберігає все тепло в квартирі, має і свою власну негативну сторону. Однокамерні склопакети також провокують утворення конденсату за рахунок недостатньої теплоізоляції під час сильних морозів.

Поглиблення проблеми часто служать нові підвіконня, володіють більш широкою поверхнею. Ті, хто має чудовий зовнішній вигляд і бездоганні експлуатаційні характеристики, такі підвіконня можуть своїм новим розміром перекривати рух теплого повітря, що піднімається від опалювального радіатора. Те, що для кімнати здається благом, приводячи до особливо ефективному прогріванню всього приміщення, для нової віконної рами є недоліком, оскільки струменя нагрітого повітря, які сприяють підтримці вікна в сухому і прозорому стані, йдуть абсолютно в іншому напрямку.

Ще одним каталізатором конденсату на вікнах є кімнатні квіти, розташовані на теплих і широких підвіконнях. Радують всіх мешканців квартири і гостей своїм прекрасним видом, кімнатні рослини є додатковим джерелом випаровування вологи. Свій внесок в освіту конденсат вкладають і щільні штори, що закривають віконний проріз від тепла, випромінюваного радіатором опалення.

Методи усунення проблеми

Найбільш ефективними результатами може порадувати рівномірний розподіл вологості і температури в усьому приміщенні. Досягти таких показників можна сукупністю заходів, що вживаються, що роблять позитивний вплив на успішне вирішення виниклої проблеми.

Якщо вікна ще не встановлені, слід підбирати таку ширину підвіконня, яка не перешкоджатиме вільному руху теплого повітря від радіатора опалення. Ні в якому разі не слід захищати вікна повітронепроникними шторами, необхідно залишати можливість вільного руху потоків повітря біля вікна. Кімнатним рослинам, можливо, доведеться підшукати більш прийнятне місце. У кухні, де найбільш часто спостерігаються скупчення конденсату, слід встановити ефективну примусову вентиляцію.

Вентиляція, заснована на природному русі повітря по стандартних вбудованих вентканалу, часто виявляється малоефективною. Причиною цього є різні засмічення вентиляційного каналу, а також зустрічний тиск, вироблене потужним витяжним вентилятором в сусідній квартирі. Дієвий контроль над надлишковою вологістю здатне забезпечити лише застосування системи примусової вентиляції, що створює ефективний повітрообмін в приміщенні, що сприяє успішному випаровуванню і виведенню надмірної вологи, перешкоджаючи, таким чином, утворенню конденсату.

Простим і надійним методом є регулярне провітрювання приміщення свіжими потоками повітря. У морозний час не слід користуватися мікропровітрюванням щоб уникнути обмерзання гумових ущільнювачів і віконної фурнітури, що вкрай небезпечно для вікна. Набагато практичніше на короткий час широко розорювати вікно, після чого атмосфера в кімнаті повністю освіжається, сприяючи більш природному балансу в приміщенні, при якому утворення конденсату майже не спостерігається.